Upadłość konsumencka
Kancelaria adwokacka oferuje pomoc w przypadku wszczętego postępowania sądowego dla dłużników. Sprawy dotyczą osób, które nie radzą sobie ze spłatą należności np. za kredyt hipoteczny. Proces ten nazywa się upadłością konsumencką. Antonina Ogonowska zajmuje się prowadzeniem spraw związanych z oddłużaniem osób prywatnych i oferuje pomoc w ogłoszeniu upadłości bez majątku.
Nowe przepisy i nowelizacje wpływają na zwiększenie liczby konsumentów składających wnioski do sądu. Są to osoby, które od przynajmniej 3 miesięcy uznaje się za niewypłacalne, bez majątku – niebędące w stanie uregulować należności za mieszkanie, rachunki lub spłacić raty kredytu. Upadłość konsumencka to procedura, która ma za zadanie:
- odroczyć lub umorzyć dług,
- pokryć niespłacone należności z majątku dłużnika.
Składając wniosek o wszczęcie postępowania, nie trzeba podawać powodu bankructwa – nawet jeżeli nie doszło do niego przez przypadek.
Składanie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej – od czego zacząć?
Dłużnik może złożyć wniosek sam lub w porozumieniu z kancelarią adwokacką. Do prawnika w naszym biurze można zgłaszać się w przypadku chęci ogłoszenia przeterminowanych należności lub zawarcia ugody z kredytodawcą. W przypadku stwierdzenia braku majątku istnieje możliwość nawet całkowitego unieważnienia długu. Aby jednak tak się stało, należy wiedzieć, w jaki sposób postępować w przypadku niewypłacalności.
Proces rozpoczyna się od złożenia wniosku przez spłacającego. Na oficjalnym piśmie należy uzupełnić informacje związane m.in. z posiadanymi nieruchomościami, stanem konta i dokumentów potwierdzających niewypłacalność.
Upadłość konsumencka bez majątku to proces mający na celu pomoc dłużnikom. Ogłoszenie sprawy wiąże się z wniesieniem opłaty do sądu w wysokości 30 zł i przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji. W tej i innych czynnościach związanych z wszczęciem postępowania z zakresu prawa podatkowego, pomaga adwokat Antonina Ogonowska.